ΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ T-JET 120 σε SET-UP ABARTH

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
bougiou

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 01/07/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ T-JET 120 σε SET-UP ABARTH   Κυρ Νοε 11, 2012 12:53 pm

καλημερα κι απο 'μενα

επειδη εχω μπερδευτεικαι γενικος δεν αναφερονται ξεκαθαρα πραγματα για αναβαθμιση του bravo t-jet 120hp

Κραταει 0.05λιγοτερο απ οτι η vl36 αλλα κ μπορει να κανει MAX overboost 1.5 ενω η vl36 μπορει να σηκωσει μεχρι κ 1.9!
Η διαφορα ειναι η αρκετα μαλακοτερη WG!

Θα ηταν μια καλη επιλογη η vl38 αλλα κ θα πρωτοτυπησεις! Πιστευω πως θα αποδοσει 5% καλυτερα απ οτι η vl36![/quote]

δηλαδη εννοεις οτι με την vl38 θα πηγαινει καλυτερα απο οτι με την vl36? θα χρειαστουμε κι αλλα καλουδια εκτος απο προγραμμα και τουρμπινα? η westgate θα συνεργαστει απροβληματιστα με την τουρμπινα ή θα καταληξουμε στο μελλον να κλαιμε το μοτερ ?
μιλαω για safe καταστασεις(οσο γινεται)
και το αλλο ερωτημα μου ειναι απο την στιγμη που η vl36 οπως και η vl38 απο την στιγμη που θα ρυθμιστουν στην ιδια πιεση ποια θα συμπεριφερεται καλυτερα?

φιλικα παντα ρωταω γιατι αλλου διαβαζεις οτι θελει wastgate... οτι δεν επαρκουν τα μπεκ...οτι θελει εκκεντρα.. αν ειναι να τα αλλαξουμε ολα αυτα εμεις οι 120αριδες σιγουρα μας συμφερει να παμε σε καταστασεις bigturbo απο οτι σε 185 αλογατα...

ευχαριστω για τον χρονο σου και για τις γνωσεις σου εκ των προτερων...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Revlimit
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 324
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2009
Τόπος : Patra

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ T-JET 120 σε SET-UP ABARTH   Παρ Νοε 30, 2012 9:59 pm

Καλησπερα,

Στο διαδικτυο και στα φορουμ θα διαβασεις πολλες μπαρουφες γενικα. Ψαξε το φορουμ αυτο και θα ενημερωθεις ακριβως για οτι θελεις
σε αρκετα setup που εχουν πραγματοποιηθει!
http://www.revlimit.gr
JeanTod

Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 08/02/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ T-JET 120 σε SET-UP ABARTH   Παρ Φεβ 08, 2013 6:26 pm

Revlimit έγραψε:
Καλησπερα,

Στο διαδικτυο και στα φορουμ θα διαβασεις πολλες μπαρουφες γενικα. Ψαξε το φορουμ αυτο και θα ενημερωθεις ακριβως για οτι θελεις
σε αρκετα setup που εχουν πραγματοποιηθει!

Καλησπέρα Φώτη και στα υπόλοιπα παιδιά του φόρουμ. Έχω ένα σκορπιό πούντο και τις προάλλες έλυσα για σέρβις και παρατήρησα λαδάκι στην ihi και στο κολάρο που κατευθύνεται στο φίλτρο αέρα. Αρχικά πήρα λεξοτανίλ και μετά το εξέτασα πιο σχολαστικά με ηρεμία. Συμπέρανα λοιπόν ότι το περισσότερο λάδι ήρθε από τις αναθυμιάσεις. Ωστόσο η φτερωτή έχει γρατζουνιές και χτυπηματάκια όχι ανησυχητικά αλλά το ανησυχητικό είναι τα μπόσικα του ρουλεμάν μόνο όμως προς τα πάνω και όχι δεξιά αριστερά. Αυτό σημαίνει ότι ίσως έχω χρόνο ακόμη για να κάνω έρευνα αγοράς για την ίδια ή για άλλης μάρκας (Garrett). Θέλω λοιπόν τα φώτα σας και τις προτάσεις σας στην επιλογή και αν γνωρίζετε τιμές. Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Revlimit
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 324
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2009
Τόπος : Patra

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ T-JET 120 σε SET-UP ABARTH   Σαβ Φεβ 09, 2013 3:02 am

Καλησπερα,

Ναι τα λαδακια ειναι απ τις αναθυμιασεις και τα ελαχιστα μποσικα της φτερωτης πανω κατω αριστερα δεξια ειναι αποδεκτα κ σχεδον αμεληταια στην αισθηση.

Ποτε μ δεν εχω συναντησει ζημια σε vl37/36, ακομη κ αυτες που ζοριζουμε αρκετα με τη χρηση WG.
Το μονο που παρατηρειται ακομη κ σε εργοστασιακη μορφη ειναι ριγμα στο μαντεμι ενδιαμεσα απο το πορτακι της
wastegate και την φτερωτη!
Ομως αυτο εξαρταται απο την χρηση που κανει ο οδηγος.
Υπαρχουν τουρμπινες μαμα με 80.000χλμ και χωρις ριγμα, αλλα κ με 20.000χλμ με ριγμα.
Υπαρχουν τουρμπινες ζορισμενες με προγραμμα με 80.000χλμ χωρις ριγμα, αλλα κ με 20.000χλμ με ριγμα.

Μην αγχωνεσαι. Η τουρμπινα σ δεν εχει κανενα προβλημα!
http://www.revlimit.gr

ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ T-JET 120 σε SET-UP ABARTH
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Revlimit Forum :: Misc :: Νέα - Ανακοινώσεις-
Μετάβαση σε: