Revlimit Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 chiptuning για Bravo T Jet

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
sifounas109

sifounas109


Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 29/03/2012

chiptuning για Bravo T Jet Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: chiptuning για Bravo T Jet   chiptuning για Bravo T Jet Icon_minitimeΠαρ Μαρ 30, 2012 10:57 am

Καλημερα Φωτη! Ειμαι καινουργιο μελος στο site σου, σε εμαθα μεσω του Fiat Club στην Κρητη! Εχω εδω και 3,5 χρονια ενα Bravo T Jet. Το πηρα 120αρι αλλα συντομα αλλαξα την τουρμπινα με μια VL36 και εβαλα προγραμμα (για 100αρα βενζινη) απο μια πολυ καλη αθηναϊκη εταιρια βελτιωσεων! Προσφατα εβαλα και μια ελαφρως μεταχειρισμενη inox εξατμιση 60 mm με 200αρη καταλυτη. Απο οτι μου ειπαν στο club θελει ξαναπρογραμματισμο ο εγκεφαλος, λογω αλλαγης εξατμισης. Το αυτοκινητο πηγαινει αρκετα καλα αλλα καιει, κατα μενα, πολυ! Και πριν και μετα την αλλαγη της εξατμισης! Πριν την αλλαγη, η καταναλωση ηταν 8,5 - 10 λιτρα εκτος πολης και 10 - 12 λιτρα εντος πολης! Η οδηγηση που κανω ειναι σχετικη γρηγορη χωρις ομως να το πιεζω πολυ το αυτοκινητο. Σπανια παω πανω απο 4.500 με 5.000 στροφες! Η καταναλωση για σενα ειναι φυσιολογικη? Εχω αγορασει μια wastegate Forge και ενα 4bar ρυθμιστη καυσιμου και θελω να τα τοποθετησω, το νεο προγραμμα που πρεπει να εγκατασταθει θα αυξησει την καταναλωση κι αλλο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
chiptuning για Bravo T Jet
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Bravo T-Jet 120hp
» Bravo T-Jet 155hp
» Bravo T-jet with TD04
» Fiat Bravo T-Jet 155 Full 1st Stage
» Fiat Bravo T-Jet 155 Full 1st Stage

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Revlimit Forum :: Βελτιώσεις - Chiptuning :: Fiat-
Μετάβαση σε: